תיקים

Australian City View

האזנות סתר במשרד היו"ר

חקירה שנפתחה בעקבות תלונה של יו"ר חברת עבודות עפר גדולה, שהרגיש כי המתחרה הגדול שלו, בקיא בפרטים שאינם אמורים להיות חשופים לידיעתו. בבדיקת האזנה שביצעו טכנאים ממשרדינו, תוך שימוש במכשור טכנולוגי מתוחכם, נמצא מכשיר האזנה שהותקן בתוך עציץ, שנשלח שבועיים קודם לכן למשרדי החברה, לרגל המעבר למשרדים החדשים, על ידי אחד הספקים ששיתף פעולה עם המתחרה.

רכוש וכספים שהוברחו לצרפת ולקולוניות שלה

חקירה שנפתחה בעקבות פנייתו של לקוח, אשר זכה לפסק-דין כנגד מס' אנשים שרימו אותו. תכלית החקירה היתה לאתר רכוש וכספים שהועברו על ידם לצדדים שלישיים, מתוך כוונה לחמוק מתשלום החוב ומעיקולים. בחקירה שערכנו נעשה שימוש בין היתר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומגוונים ובדיבוב עורכי-דין ואנשי כספים. במסגרת החקירה אותר רכוש רב בצרפת, בגינאה הצרפתית (דרום אמריקה) ובטוגו (אפריקה), שעדיין היה רשום על שם החייבים וכן רכוש וכספים שהם הספיקו להבריח. בסופו של התהליך, הלקוח והחייבים הגיעו להסדר כספי וזאת, לאחר שהחייבים חששו שהרכוש והכספים שאותרו, יעוקלו על ידי מערכת המשפט ונושים שונים שלהם ייחשפו למידע.

מעילה באמון - מנהל מפעל 

חקירה שבוצעה לגבי מנהל מפעל שכיר, אשר ניצל את מעמדו והאמון הניתן בו על ידי מנהליו וניהל עסק עצמאי לשיפוץ מכלולים מכניים וזאת במהלך יום העבודה, תוך שימוש במשאבי מעבידו. המנהל נתפס לאחר ביצוע עיקוב סמוי וביום עסקאות עם לקוחות סמויים, שהיו למעשה חוקרים ממשרדנו. בחקירת תשאול הודה בכך שנעדר שעות רבות במשך תקופה של שנה וחצי, גנב חלקים מהמחסן ועשה שימוש בכלי עבודה של המעביד. נוכח ממצאי החקירה, הגיע המעביד הגיע להסדר כספי עם המנהל. 

איתור חייב בדרום אפריקה

חקירה שהחלה בעקבות בקשתו של לקוח ישראלי לאתר חייב בדרום אפריקה. מתוקף העובדה שאנחנו משרתים תאגיד אמריקאי ענק ורב-לאומי על בסיס קבוע, אנו משתייכים לרשת בינלאומית של משרדי חקירות. העברנו את בקשת הלקוח הישראלי למשרד חקירות דרום אפריקאי, שאיתר את החייב ביעילות(במהירות רבה ובעלות נמוכה).

Packages on Shelves

פריצה למרכז לוגיסטי

חקירה שנפתחה לאחר שמרכז לוגיסטי נפרץ במהלך סוף שבוע. מאיסוף ראיות בשטח עלה כי כנופיה של 7 עבריינים תכננה לפרוץ למרכז הלוגיסטי, כחודשיים לפני מועד הביצוע. לצורך כך הם שתלו עובד זמני מטעמם, תוך ניצול פער קריטי במצבת כח האדם לפני חגי תשריי. עובד זה העביר לחבריו מידע על מיקום אחסונן של סחורות יקרות הערך, סדרי הביטחון והאבטחה של המרלו"ג. הכנופיה ביצעה תצפיות מקדימות על האתר כדי לאתר נקודות תורפה וחולשות. מס' ימים לפני מועד הפריצה (שארעה בסוף שבוע), הם חיבלו במערכות – קצת בכל יום – ובהעדר תגובה של מערך הביטחון הם חדרו למתחם בסוף השבוע, פעלו במרלו"ג כמעט כל משך ימי סוף השבוע וגנבו סחורות בשווי של כ- 1.2 מיליון ₪. העובד ששיתף פעולה, הודה בחקירתו וחלק מהסחורה אותרה באמצעות מקורות מודיעין בעיר חברון.

עובד מתחזה לחולה

חקירה שנפתחה בעקבות בקשה של לקוח לעקוב אחר עובד, אשר נעדר באופן תכוף ממקום עבודתו בטענת מחלה. הזרז לפתיחת החקירה היה אישור מחלה שהציג העובד, שבו נרשם שעליו לנוח בביתו במשך מס' שבועות. בעיקוב שביצענו אחר העובד במשך מס' ימים, מצאנו אותו "עוזר" לחבר לנהל חנות למכירת ציוד משרדי במשך ימי עבודה שלמים - משמש כמחסנאי, סבל, מוכרן, שליח ועוד. במסגרת חקירת תשאול, הוא גם הודה כי הוא מקבל תשלום בגין עבודתו אצל החבר. העובד פוטר באופן מיידי והסכים לוותר על פיצויי פיטורים גם מתוך חשש שעימות עם המעביד יחשוף את מעשיו למוסד לביטוח לאומי מולו ניהל תביעה דומה. 

הטרדה מינית מפוברקת

חקירה שנפתחה לאור תלונה שהוגשה נגד סמנכ"ל חברה, שהואשם בהטרדה מינית של עובדת החברה, שאינה כפופה לו. לאחר חקירת רקע הסתבר כי למתלוננת רקע של תלונות בגין הטרדות מיניות. בדיבוב בכיסוי, שערכה לה אחת מחוקרות המשרד עלה כי המתלוננת הופעלה על ידי מנהל עמית שהתחרה על תפקיד המשנה למנכ"ל.

עוקץ הקפה הקולומביאני

חקירה שנפתחה בעקבות חשד של משקיע ישראלי כי חוות הקפה בה השקיע בקולומביה היתה למעשה עוקץ. מחקירה שביצענו בצפון קולומביה עלה כי חוות הקפה בה ביקר המשקיע טרם השקעתו, היתה לא יותר ממצג שווא, שערכו לו שותפיו הישראלים והקולומביאנים. הם השתמשו בחוות קפה אמיתית, החליפו את השילוט, מדי העובדים והציגו מסמכים מזויפים - תפאורה מושלמת לצורך שכנוע המשקיע במהימנות העסקה. צוות חוקרים מקומי סייע לנו באיתור מקור מודיעיני מקרב הרמאים ובאמצעות חקירתו, אותר איש עסקים מוכר השותף לכנופיה. לאחר מו"מ בסיוע רשויות אכיפת החוק המקומיות, הוחזר למשקיע הישראלי קצת יותר ממחצית סכום ההשקעה.

הצתה של תחנת דלק

חקירה שנפתחה בעקבות תלונה של אחת מחברות הדלק, על כך שנעשה ניסיון להצית את אחת מתחנותיה ובדרך נס, נמנע אסון כבד. בתחקור האירוע שבוצע באמצעות צפייה יסודית בתיעוד המצולם ע"י המצלמות המותקנות בתחנה, תשאול שכנים ותצפיות סמויות על דרכי הגישה לתחנה, אותר המצית על פי תיאור לבושו (אף על פי שהיה רעול פנים בעת ההצתה). בשת"פ עם מחלק הבילוש של תחנת המשטרה המקומית, נעצר המצית, מעורער בנפשו, שטען כי קיבל הנחייה להצית את התחנה מהיושב במרומים.